اعلام کارزار جهانی برای آزادی دستگیر شدگان مبارزات جاری در ایران

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب


رانندگان دستگیر شده باید فورا آزاد بشوند

۲۶۲ نفر از رانندگان اعتصابی در طول ۲۱ روز اعتصاب قدرتمند رانندگان دستگیر شده اند. یکی از رانندگان در شهر شیراز به ۷ سال و نیم زندان محکوم شده و دادستان رژیم در شهر قزوین ۱۷ راننده دستگیر شده را به اعدام تهدید کرده است. سه نفر از معلمان در جریان اعتصاب دو روزه ۲۲ و ۲۳ مهر دستگیر شده و تعداد بیشتری از آنها احضار شده اند. چند نفر از فعالین معلمان نیز از مدتها قبل در زندان هستند و به زندان های طولانی محکوم شده اند. تعدادی از زنان در تجمع ۲۰ مرداد دستگیر شده و تعدادی از آنها به ۶ ماه تا یکسال زندان محکوم شده اند. همچنین حداقل ۲۰ نفر به اتهام اعتقاد به بهاییت در ماههای گذشته دستگیر شده اند. فعالین محیط زیست نیز مرتبا دستگیر و احضار میشوند و تعدادی از آنها در زندان به سر میبرند و اخیرا فرشید هکی یکی از فعالین محیط زیست را به قتل رساندند. در دانشگاهها نیز فشار سیستماتیکی علیه دانشجویان بویژه از دیماه سال قبل جریان دارد و احکام سنگینی علیه تعدادی از دانشجویان داده شده و تعداد قابل توجهی از دانشجویان در حال حاضر در زندان بسر میبرند. بسیاری از معترضین و مخالفین دیگر در عرصه های مختلف نیز زندانی شده اند.

مبارزین دستگیر شده علیه شرایط اسفناکی که جمهوری اسلامی به آنها تحمیل کرده و علیه کل سیستم فاسدی که آنها را به زیر خط فقر رانده است، دست به اعتراض و اعتصاب زده اند و بخش های مختلف مردم به هر شکل که توانسته اند همبستگی و حمایت خود را از اعتصابات و خواست های بحق آنها اعلام کرده اند. رانندگان کامیون که موقتا به اعتصاب خود در روز ۲۱ مهر پایان داده بودند، اعلام کرده اند که از روز ۱۰ مهر بار دیگر دست بهاعتصاب سراسری زده و خواست اول آنها آزادی کلیه رانندگان دستگیر شده است.

حزب کمونیست کارگری با هدف آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه دستگیر شدگان و لغو هر نوع اتهامی علیه آنها "کارزار جهانی برای آزادی دستگیر شدگان مبارزات جاری در ایران" را در دستور میگذارد و همه کارگران و تشکل های کارگری در ایران، دانشجویان، نهادها و تشکل های پیشرو و سازمان های مخالف جمهوری اسلامی را فرامیخواند که در مبارزه برای آزادی رانندگان زندانی سهیم شوند و با تمام قوا برای آزادی بی قید و شرط کلیه دستگیر شدگان و لغو هر نوع اتهامی علیه آنها به میدان بیایند.

حزب از کلیه سازمان های کارگری و احزاب و سازمان های مدافع حقوق انسان در سراسر جهان میخواهد، کلیه امکانات خود را بکار گیرند و جمهوری اسلامی را برای آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه دستگیر شدگان تحت فشار بگذارند.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 11 آبان 1397 ساعت: 17:55