بی توجهی مسئولان دانشگاه نوشیروانی دانشگاه بابل به مطالبات دانشجویان

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

از دانشگاه نوشیروانی بابل خبر میرسد که دانشجویان این دانشگاه از مسئولین دانشگاه خود خواسته‌اند تا در اجلاسی عمومی به مسائل و مشکلات دانشجویان رسیدگی سریع صورت بگیرد. مکان پیشنهادی این اجلاس هم سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه بوده. اما پاسخی که دانشجویان از ریاست دانشگاه دریافت کرده اند به این مضمون است که حتی در صورت تکرار چندباره این درخواست هم، این اتفاق نخواهد افتاد.

البته طبق گزارشات موجود این اولین بار نیست که مسئولان دانشگاه در این سطح، اعتبار تفاهم‌های انجام شده بین مسئولین و شورای صنفی را مورد بی‌توجهی قرار میدهند. این اتفاق کمی پیشتر در بالاترین سطح خود اتفاق افتاد، به نحوی که ریاست دانشگاه، دکتر واثقی شورای صنفی دانشگاه را به از اعتبار ساقط کردن تفاهم‌نامه مذکور به روش فیزیکی تهدید کرده. با این لحن که:
"تفاهم‌نامه است، وحی که نیست. اگر بخواهم آنرا پاره میکنم"

البته این شرایط در تمام دانشگاه‌های کشور با شدت کم‌تر یا بیش‌تر در جریان است، در دانشگاه بهشتی تهران هم اعضای شورای صنفی مسئولان بهداشتی دانشگاه را به خوابگاه‌ها دعوت کرده‌اند تا از مشکلات فراموش شده‌شان بگویند. در همین راستا احساس نیاز میشود تا در دانشگاه‌ها با تشکیل شوراهای مستقل در خوابگاه و محیط دانشگاه، از این پس به بی‌اعتنایی‌های مسئولین با اعتصاب و اعتراض پاسخ داده شود.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 11 آبان 1397 ساعت: 17:55