سه اعتصاب کارگری علیه نپرداختن دستمزدها

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وباعتصاب کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ١ اهواز
روز سه شنبه اول آبانماه کارگران فضای سبز شهرداری منطقه یک اهواز در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدها و نپرداختن برخی دیگر مزایای شغلی شان دست به اعتصاب زدند. این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق شرکتهای پیمانکاری در شهرداری اهواز مشغول به کارند و سالهاست که با مشکل نپرداختن به موقع دستمزدها و دیگر طلبهایشان روبرو هستند. طبق معمول شهرداری و پیمانکاران کارگران را پاسکاری میکنند و هیچکدام جوابگوی مساله نپرداختن دستمزد کارگران نیستند. بنا به خبرچند سال است دیگر متعلقات و مزایای شغلی کارگران فضای سبز شهرداری اهواز از جملهحق‌اولاد، مسکن، سختی کار به آنان پرداخت نشده است. اکثر کارگران حدود ٨ یا ١٠ سال سابقه کار دارند.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت ول سرویس ایران در اهواز
روز ٢٩ مهر کارگران و کلیه کارکنان شرکت ول سرویس ایران که در بخش حفاری چاه های نف و گاز در اهواز کار میکنند در اعتراض به تعویق پرداخت ٧ ماه مزد و عیدی و پاداش سال ٩٦ و حق بیمه شان دست از کار کشیده و در مقابل شرکت تجمع کردند. تجمع کنندگان با در دست داشتن پارچه نوشته های اعتراضی خواستار دریافت فوری معوقات مزدی خود شدند.

تجمع آتش‌نشانان شادگان مقابل استانداری
روز ٢٨ مهر جمعی از آتش‌نشانان شهرداری شادگان به نمایندگی از حدود ٣٠٠ نفر از کارمندان و کارگران شاغل در این آتش نشانی در اعتراض به تعویق پرداخت ٩ ماه دستمزد خود مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

دستمزدهای پرداخت نشده به پدیده ای رایج در ایران تحت حکومت اسلامی تبدیل شده است. زندگی و معیشت بخش عظیمی از کارگران و حتی بسیاری از بازنشستگان، معلمان، پرستاران و بخش های دیگر حقوق بگیر جامعه با چپاول آشکار دستمزدها به رنج و مشقت بیشتر آنها کشیده میشود. نپرداختن دستمزد توافق شده کارگران گوشه ای دیگر از بساط دزدسالار سرمایه داری حاکم است. نپرداختن به موقع دستمزدها یک جنایت آشکار در حق کارگران و خانواده های کارگری است. کارفرمایانی که دستمزد کارگر را با تاخیر پرداخت میکنند، باید مجرم به شمار آیند و موظف به پرداخت خسارت دیرکرد پرداخت مزد به کارگر باشند. این خواستها از حقوق پایه ای کارگران است. حزب تمامی کارگری و خانواده های کارگری را به اعتراضی سراسری علیه بالا کشیدن دستمزد ها فرا میخواند.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 11 آبان 1397 ساعت: 17:55